Trendy w sofach w 2022 roku – jakie meble cieszą się największym powodzeniem?

person Dodano przez: Primavera list W kategorii: Blog Primavera Furniture Dnia: comment Komentarze: 0 favorite Odwiedziny: 1638

W opinii stylistów i projektantów mebli, lekarstwem na zawirowania, w jakie popadł w ostatnich czasach cały świat, jest wprowadzenie do domowej przestrzeni więcej ożywczych barw i finezyjnych form. Świetną opcją wydają się słoneczne żółcie, napawająca nadzieją zieleń czy uspokajające pastele. W zdecydowanym odwrocie są szarości – chyba, że urozmaicone wzorzystymi poduszkami, kontrastujące „szaloną” kolorystyką. Preferowane są także obłe kształty i odchodzenie od typowych symetrycznych oraz geometrycznych rozwiązań. O czym jeszcze warto pamiętać przed zakupem bądź odświeżającą stylizacją sofy w 2022 roku i jaką odpowiedź na nowe trendy przygotował rynek najlepszych producentów mebli wypoczynkowych do salonu?

Piękno i wygoda, czyli miękkie sofy z krągłościami na wysokich nóżkach…

Bez dwuznacznych skojarzeń, proszę! Nie ma nic przyjemniejszego, niż zatopienie się w miękkiej sofie i miłym objęciu poduszek po dniu wytężonej pracy, emocji i szeregu obowiązków. Wśród TOP-owych modeli na rok 2022, dominują sofy na wyższych nóżkach, które nadają jej lekkości i optycznie nie przytłaczają wnętrza. Krągłe, opływowe kształty – to kolejny element trendu, jaki w tym roku wytyczają renomowani producenci salonowych mebli. Tego rodzaju stylistyka nawiązuje do mody z sprzed pół wieku, kiedy rządziły sofy z subtelnymi zaokrągleniami, inspirowanymi naturalnymi formami…

Ożyw swój salon i wyzwól pozytywną energię także u siebie – modne sofy i… koloroterapia

O tym – jak ważna rolę w naszym życiu odgrywają kolory – wiadomo nie od dziś. Doczekaliśmy chwil, kiedy bardziej, niż dotychczas, potrzebujemy spokoju, nadziei i dobrej energii. Aby skutecznie poprawić nastrój i samopoczucie, można sięgnąć po przemyślaną kolorystykę i zaprosić ją do domowej przestrzeni, w której spędzamy teraz nieco więcej czasu. Stonowane pastele, energetyczne i słoneczne żółcie albo błogość i sielskość, z którymi kojarzy się soczysta zieleń – to tylko niektóre propozycje barw, w jakie warto przyozdobić sofy w 2022 roku.

Efektowne sofy w 2022 – nie musisz rezygnować z funkcjonalności!

Ludzie z dystansem podchodzą do jasnych czy pastelowych barw, jeśli chodzi o sofy, obawiając się trudności z utrzymaniem ich w czystości. Technologia produkcji tkanin obiciowych weszła jednak na wyższy pułap, dzięki czemu najlepsi producenci – oferują teraz efektowne wykończenia w pełnej gamie kolorów tęczy – o podwyższonej odporności na zabrudzenia. Dodatkowo, współczesne sofy od renomowanych producentów, wyposażane są w zdejmowane pokrowce, które można swobodnie wyprać w pralce lub… wymienić na inny kolor.

Zmiany w trendach aranżacyjnych, ukierunkowanych na nowe kierunki w stylizacji sof, nie wiążę się z koniecznością rezygnacji z walorów użytkowych mebli. W dalszym ciągu warto korzystać z funkcjonalnych rozwiązań, które poprawiają komfort i poszerzają spektrum zadań, jakie powinna spełniać nowoczesna sofa w roku 2022. Niezmiennym powodzeniem cieszą się sofy rozkładane, które umożliwiają przenocowanie gości, a także zapewnienie odpowiednich warunków dla rekonwalescencji chorego domownika.

Miłośnicy częstych zmian w obszarze aranżacji salonu nie muszą ograniczać swojej kreatywności, sztywno hołdując trendom na rok 2022. Wystarczy, że w ich salonie zagości sofa modułowa, której specyfika umożliwia tworzenie dowolnych konfiguracji z dostępnych w zestawie elementów! Dziś szezlong lub moduł z funkcją relaks może znaleźć się po prawej/lewej stronie, a już jutro z łatwością można przemieścić go w inny rejon zestawu, konstruując co dzień unikalną kompozycję.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień