Luksusowe sofy ogrodowe – komfort, w jaki warto zainwestować!

person Dodano przez: Primavera list W kategorii: Blog Primavera Furniture Dnia: comment Komentarze: 0 favorite Odwiedziny: 1674

Duży ogród oraz rozległy taras – to jedne z największych zalet nowoczesnych domów jednorodzinnych, które skrywają w sobie olbrzymi potencjał w zakresie funkcjonalnego zagospodarowania przestrzeni. Aby w pełni móc cieszyć się z dobrodziejstw urokliwych, przydomowych terenów zielonych czy tarasów z malowniczymi widokami, konieczna jest też właściwa aranżacja tego typu miejsc. Przebywanie na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni i śpiewu ptaków – sprzyja utrzymaniu optymalnej psycho-fizycznej kondycji organizmu, warto więc zadbać o odpowiednie wyposażenie ogrodu/tarasu. Przykładem świetnej inwestycji dla szczęśliwych posiadaczy dużych rezydencji czy domów z ustronną strefą tarasową lub terenem zielonym – są luksusowe sofy ogrodowe.

Nowoczesna sofa ogrodowa – wykorzystaj potencjał miejsca, w którym żyjesz

Wygodne i funkcjonalne sofy ogrodowe – w niczym nie ustępują efektowności oraz walorom użytkowym kanap, które zdobią wnętrza salonów, a nawet przyćmiewają je pakietem dodatkowych zalet. Podstawowym atutem obecności sofy w ogrodzie bądź na tarasie, jest możliwość wykorzystywania dłuższych dni i cieplejszych nocy, których w naszym rejonie geograficznym nie brakuje. Obserwowanie gromadki dzieci hasających po ogrodzie, wieczorny grill ze znajomymi, poobiednia drzemka czy czytanie kryminału w otoczeniu pięknej natury i krajobrazu – to doskonałe argumenty, aby pomyśleć o wstawieniu do przydomowego pleneru okazałej sofy.

Sofa w ogrodzie – mebel do zadań specjalnych

Sofy dedykowane do użytku w plenerze, to meble o wyjątkowej klasie wytrzymałości na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Solidnie wykonane i zachwycające formą sofy ogrodowe – są w pełni odporne na wszelkie warunki atmosferyczne, takie jak opady deszczu, duże wahania temperaturowe, a także intensywne nasłonecznienie i penetracja promieni UV.

Tkaniny obiciowe, jakie stosowane są w procesie produkcji sof do ogrodu i na tarasy – są odpowiednio impregnowane, podobnie jak wodoodporna sklejka, z której powstaje konstrukcja tych wyjątkowych mebli. Sofa ogrodowa posiada ponadto system otworów, którymi odprowadzana jest woda z jej powierzchni. Powłoka zewnętrzna jest także odporna na zabrudzenia, jakie mogłyby spowodować różnego rodzaju zanieczyszczenia środowiskowe, np. sadza, pyłki czy inne substancje organiczne. Niezależnie od tego, profesjonalne sofy ogrodowe wyposażane są w specjalne pokrowce, którymi można przykrywać mebel w momencie, kiedy nie jest on użytkowany.

Unikalna sofa w ogrodzie – skomponuj własny mebel!

Właściciele rozległych powierzchni, nie mają kłopotu z ograniczeniami, z jakimi muszą zmagać się posiadacze niewielkich przestrzeni plenerowych, w których zamierzają umieścić sofę ogrodową. Rozwiązaniem jest tutaj wybór sofy modułowej, która pozwala na swobodne przemieszczanie poszczególnych elementów zestawu, a także sofa bez podłokietników, co zmniejsza zapotrzebowanie metrażowe.

W zależności od upodobań bądź chęci dopasowania mebla do istniejącej aranżacji przestrzeni, można zdecydować się na sofy o stonowanej kolorystyce albo bardziej awangardowe modele – z mnóstwem kolorów i wzorów. Kolekcja outdoor, jaką oferują najlepsi producenci specjalistycznych kanap, narożników i sof – to bogactwo wyboru form i duże zróżnicowane pod kątem wykończenia. Inwestując w sofę ogrodową warto popuścić wodze fantazji i zamówić kanapę z personalizowanymi elementami, jak np. własnym haftem, innym kolorem zagłówków albo oryginalną tkaniną na fragmencie zestawu. Ostateczny wygląd sofy zależy wyłącznie od Twojej inwencji twórczej i wyobraźni!

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień