Jak zagospodarować przestrzeń w dużym salonie?

person Dodano przez: Primavera list W kategorii: meble Dnia: comment Komentarze: 0 favorite Odwiedziny: 2866

Fot. Narożnik ALMOND, nowość od Primavera Furniture

Posiadacze dużej przestrzeni salonowej z pewnością nie mogą mieć powodów do narzekania, jeśli chodzi o pomysły na zagospodarowanie wnętrza. Pokaźnych rozmiarów salon stwarza spore możliwości w zakresie ciekawej i oryginalnej aranżacji, zdecydowanie więcej, niż w przypadku pomieszczeń o niewielkim metrażu. Obszerna przestrzeń pozwala m. in. na wygospodarowanie komfortowej jadalni oraz wyposażenie wnętrza – nie tylko w funkcjonalne meble, ale także stylowe sofy, efektowne stoliki kawowe czy ekstrawaganckie fotele. Jedynym kłopotem, z jakim mogą zmagać się właściciele dużego salonu, jest… szeroki wybór, ponieważ rynek producentów mebli – oferuje sofy zachwycające kolorami, wzorami i materiałami oraz możliwością kompleksowej personalizacji.

Efektowna sofa zwieńczeniem udanej aranżacji dużego salonu

Duży salon to wyjątkowe miejsce, które łączy w sobie wiele różnych funkcji. Salon to z reguły reprezentacyjny pokój gościnny, centrum rodzinnego dowodzenia i wspólnego oglądania telewizji, miejsce do relaksu i odpoczynku przy książce oraz nierzadko strefa pracy zdalnej. Aby duży salon mógł skutecznie wspierać domowników w realizacji wszystkich tych zadań, istotne jest odpowiednie wyposażenie wnętrza i właściwa aranżacja poszczególnych fragmentów pomieszczenia. Jednym z ważniejszych elementów, który nadaje salonowi charakter oraz wpływa na jego funkcjonalność – jest wygodna i praktyczna sofa lub narożnik.

Zróżnicowany wybór form, rozmiarów, tkanin obiciowych i stylów, w jakich najlepsi producenci wykonują dziś sofy – pozwala na precyzyjne dopasowanie mebla do pozostałej aranżacji. Efektowna sofa jako król salonu – ma również prawo nadać mu unikalnego charakteru albo przełamać istniejącą stylizację wnętrza kontrowersyjnym i ekstrawaganckim kontrastem.

Jaką sofę do dużego salonu wybrać?

O tym – jaką sofę do salonu wybrać – decyduje wiele czynników, w tym m. in. liczba i indywidualne potrzeby domowników, obecność zwierząt, charakter i częstotliwość spotkań w większym gronie bliskich, kształt pomieszczenia czy dominujący w mieszkaniu/domu styl. Można zdecydować się na rozwiązanie klasyczne i tradycyjną sofę lub też zestawienie dwóch kanap naprzeciwko siebie z opcją stolika pomiędzy nimi. W dużych salonach świetnie prezentują się obszerne sofy narożne w kształcie litery „L” albo wyprofilowane w formie litery „U”. Każdy z wymienionych wariantów może być wzbogacony o różnego rodzaju funkcje, które potęgują komfort, pozwalają na maksymalne odprężenie i regenerację po ciężkim dniu.

Ciekawą koncepcją dla wszystkich, którzy uwielbiają eksperymentować, często zmieniać i odważnie ingerować w aranżację salonu – z pewnością będzie sofa modułowa, która pozwala na tworzenie rozbudowanych systemów wypoczynkowych. Poszczególne elementy sofy modułowej można ze sobą dowolnie komponować – uzyskując pożądany profil i zabudowę przestrzeni salonu. Renomowani producenci mebli dobrze rozumieją potrzeby i oczekiwania wymagających klientów, dlatego często oferują możliwość zaingerowania w stylizację katalogowej sofy. W ramach personalizacji można m. in. wybrać rodzaj haftu, poduszek, tkaniny, faktury, nóżek, a nawet zastosować swoisty kolaż stylów i kolorów – komponując ze sobą różne materiały czy barwy.

Dlaczego warto zdecydować się na funkcjonalne sofy?

Świadomi swoich potrzeb klienci, oprócz walorów estetycznych i aspektów wizualnych, nawiązujących do pożądanej stylizacji salonu, wybierają sofy funkcjonalne. Z reguły meble wyposażone w liczne nowoczesne systemy i funkcje – mają większe gabaryty, przez co naturalnie i proporcjonalnie korespondują w dużą przestrzenią w salonie.

Wśród najpopularniejszych funkcji, które doceniają osoby oczekujące od kanapy najlepszego komfortu, są sofy wyposażone w szezlong i/lub funkcję relaks. Tego typu rozwiązanie zapewnia wygodne podparcie dla pleców i stóp i zaznanie prawdziwego odprężenia – niezależnie czy planujemy poobiednią drzemkę, oglądanie ulubionego serialu, czytanie gazety czy pracę z laptopem. Doskonałym wyborem okazują się również sofy rozkładane, które pozwalają na przenocowanie gości albo odseparowanie chorego domownika na czas rekonwalescencji. Duży salon, to zielone światło dla wstawienia obszernej, królewskiej kanapy i wykorzystanie olbrzymiego spektrum możliwości, jakie oferują innowacyjne oraz stylowe sofy.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień